5 jednoduchých krokov ako odohnať klienta

Blog
2016 Nov 02
By Martin Mihalec
Bohužiaľ, niekedy sa stáva, že príde klient. Klient zväčša niečo chce. Vyruší nás a má záujem o naše služby či produkt. Klient znamená prácu!  Prečítajte si 5 jednoduchých, časom a skúsenosťou overených krokov ako škodlivé účinky spôsobené výskytom klienta eliminovať. 

1. Zneistiť! 

Klient nesmie nikdy vedieť aký krok v transakcii nasleduje, kde presne sa v procese nachádza a čo ho čaká. TIP: S klientom nekomunikujte, neodpisujte, alebo zahmlievajte, hovorte vágne, nejasne a viaczmyselne. 

2. Namáhať!

Klient musí vnímať zložitosť situácie, mať pocit, že rieši hlavolam, že musí vynaložiť neúmerne veľa energie aby dosiahol to, čo chce. TIP: Zavaľte klienta povinnosťami a komplikovanými úlohami. Využívajte silu slov ako: ťažko, hrozne, žiaľ, musíte, nesmiete... 

3. Neosobne pristupovať!

Klient musí vidieť, že na ňom vašej spoločnosti vlastne nezáleží, je len jedným z milióna. TIP: Zovšeobecňujte jeho skúsenosť, nič sa ho nepýtajte, neoslovujte ho menom a vyhýbajte sa očnému kontaktu. Nechajte ho stáť v dlhom rade alebo plnej čakárni. Správajte sa nevrlo a podráždene.

4. Paralizovať! 

Dajte klientovi na výber čo možno najviac možností, variácií a kombinácií. Nechajte mu absolútnu slobodu. TIP: Rozšírte svoju ponuku o čo najviac premenných a nechajte klienta napospas svojmu osudu. TIP2: Klient by mal prísť do styku s čo najväčším množstvom rôznych čísiel. 

5. Nechať čakať!  

Proces a každý krok v ňom obsiahnutý, musí trvať čo najdlhší čas. Klient sa musí nudiť, všetko musí byť presiaknuté p.o.m.a.l.o.s.ť.o.u... TIP: Naťahujte čas a priestor, v ktorom sa klient nachádza, hrajte mu do ucha pomalú hudbu, priestory jeho pohybu zjednotvárnite, vezmite akúkoľvek možnosť rozptýlenia.

Verím, že som pomohol všetkým, ktorým klienti vadia. Pokiaľ sa ale usilujete o pravý opak a chceli by ste klientov prilákať a zlepšiť ich skúsenosť či váš obrat, vieme ako na to.
Your web browser in outdated

Please update your browser to correctly browse our pages. Update browser

×